Babiloniečiai, romėnai, graikai obuolių actą naudojo kaip konservantą, o kinai vertino jį dėl gydomųjų savybių. Tačiau šį kartą norime pasidalinti keliomis gudrybėmis, patarimais ir grožio receptais. Actas gana pigus, kitu atveju siūlau kreiptis į minipaskola. Kaip ir kam jį galima panaudoti?
Skalaukite actu plaukus po plovimo. Puikiai pašalina nešvarumus, suteikia plaukams blizgesio ir gyvybingumo. Lygiomis dalimis sumaišykite actą ir vandenį, skalaukite plaukus 2 kartus per savaitę.
Kaip ir alyvuogių aliejus, obuolių actas gali būti puikus tonikas odai, ypač riebiai. Sumaišykite jį su arbata ar žolelių nuoviru.
Jei kamuoja spuogai, tepkite obuolių actu problemines vietas ryte ir vakare.
Puikus ingredientas naminių kaukių gamyboje. Atsižvelgiant į odos tipą, obuolių actą galima maišyti su medumi, jogurtu, žaliąja arbata ir pasigamintu mišiniu maitinti odą.
Obuolių actas – natūrali plaukų šviesinimo priemonė. Sumaišykite actą ir vandenį santykiu 2:1, tepkite šiuo skysčiu plaukus ir eikite pasidžiaugti saule.
Obuolių actas yra puiki priemonė strijų ir venų varikozės profilaktikai. Nuo celiulito. Sumaišykite obuolių actą ir virintą kambario temperatūros vandenį lygiomis dalimis, įtrinkite šiuo skysčiu problemines kūno vietas, apvyniokite celofanine plėvele ir šiltu rankšluosčiu ar skara. Patariama aktyviai pajudėti arba pagulėti šiltai apsiklojus. Po 1 valandos nuimkite apvyniojimus, gerai nuplaukite actu ištrintas vietas ir patepkite drėkinamuoju kremu.
Actas tinka ir anticeliulitiniams masažams: 2–3 šaukštus obuolių acto sumaišykite su šaukštu augalinio aliejaus, šiuo mišiniu ištepkite problemines kūno vietas ir lengvai pamasažuokite. Anticeliulitinį masažą su obuolių actu rekomenduojama daryti 2 kartus per dieną visą mėnesį.
Obuolių actas šviesina odą, blukina pigmentines dėmes ir strazdanas. Jei oda riebi arba mišri, kosmetologai rekomenduoja ryte ir vakare praustis vandeniu su trupučiu obuolių acto.